Z całą pewnością założenie własnego sklepu internetowego to dobry pomysł na biznes tym bardziej, że obecnie coraz więcej osób poszukuje informacji i kupuje przez Internet. Dzięki postępowi technologicznemu robienie zakupów online stało się proste, szybkie, tańsze i przyjemniejsze. Do tego dochodzi jeszcze bogactwo asortymentu oraz możliwość szybkiego zapoznania się z ofertą danego sklepu i porównania jej z innymi. Sklep online obsługuje zamówienia nawet wtedy, gdy jego właściciel śpi czy jest na wakacjach. Pamiętajmy także o tym, że koszty założenia sklepu w Sieci ponosimy jednorazowo. Ile przyjdzie nam wobec tego zapłacić, decydując się na założenie e-biznesu?

Własny sklep online, czyli jaki jest koszt sklepu internetowego?

Cena sklepu internetowego może być różna, w zależności od tego na jaki wariant się zdecydujemy. Dostępne są zarówno płatne jak i darmowe oprogramowania do e-sklepów. Najczęściej przedsiębiorcy opierają się na gotowych i bezpłatnych systemach. Rozszerzaniem jego możliwości może zająć się zupełnie inna firma. Do jednych z popularnych zaliczać można WordPress, Prestashop czy Magento. Założenie sklepu internetowego trwa zwykle od miesiąca do trzech, na co wpływ ma ilość wdrażanych modułów. Potrzebny będzie także regulamin napisany przez prawnika, co wiąże się z kosztami od 200 do 500 zł. Założenie sklepu internetowego może więc kosztować kilka tysięcy złotych. Alternatywą są platformy sklepowe na których możesz założyć sklep za darmo, opłacając jedynie niewielki miesięczny abonament.

Dalej czekają na nas koszty prowadzenia sklepu wraz z rozwijaniem go, zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami. To oczywiście nie wszystko. Pozostaje jeszcze kwestia chociażby magazynu, pozyskania asortymentu, wynagrodzenia pracowników czy też nawiązania współpracy z firmą kurierską.

Dodaj komentarz