Prowadzenie sklepu internetowego to nic prostego. Zagwozdki pojawiają się jeszcze przed rozpoczęciem działalności. Każdy musi indywidualnie podjąć decyzję, czy będzie korzystać z witryny na platformie internetowej, czy może zleci wykonanie strony internetowej programiście. Poniżej przedstawiamy wady i zalety każdego z rozwiązań.

Sklep internetowy stworzony przez programistę

Sklep online może zostać zaprojektowany przez specjalistę. Oczywiście musimy mu zapłacić, jednak później kosztów jest mało. Posiadając jednak własną stronę internetową sami musimy zająć się szukaniem hurtowni i integracjami. Wymaga to wiele zaangażowania i czasu. Decydując się na taką opcję trzeba również przygotować się na dłuższe oczekiwanie na pierwsze zyski – zanim pozyska się dostawców, może minąć sporo czasu.

Założenie sklepu internetowego na platformie

Sklep internetowy na abonament to rozwiązanie, które z roku na rok zyskuje coraz większą liczbę fanów. Dzięki niemu otrzymujemy stronę w pełni zintegrowaną z kurierami, hurtowniami i płatnościami. Tym samym nie pozostaje wiele do samodzielnego zorganizowania. Platformy oferujące założenie za ich pośrednictwem sklepu online dają dodatkowo możliwość ciekawego zaprezentowania produktu. Daje to szansę na rozkręcenie własnego biznesu nawet bez specjalistycznej wiedzy na temat reklamy czy kwestii formalnych. Wadą rozwiązania jest konieczność opłacania miesięcznego abonamentu. Jego koszty nie są jednak bardzo wysokie. Biorąc pod uwagę, że decydując się na skorzystanie z oferty zyskuje się wszystko podane na talerzu, może się okazać, że opłata zwróci się wraz z zyskiem. Warto dodać, że platformy oferujące założenie sklepu internetowego, takie jak na przykład Skyshop, są również dobrze zoptymalizowane pod względem pozycjonowania naszej witryny w wyszukiwarce Google.

Dodaj komentarz